Nakupujete za stejné ceny a se stejnými bonusy jako u CK.
Zajistíme vám cestovní pojištění, které se vztahuje také na COVID-19.
Hledáme nejlevnější variantu vaší dovolené.
V Maďarsku panuje podobné počasí jako u nás - jsou zde horká léta a mírné zimy. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy se teploty šplhají k 30 °C. Panuje zde mírné klima, a tak do Maďarska míří na dovolenou mnoho turistů.
Hlavní sezóna je zde v červenci a srpnu, kdy je nejtepleji a srážky jsou minimální.
Od 1. 5.2004 občané ČR nepotřebují k cestě do Maďarska víza na dobu pobytu max. 90 dnů. Po příjezdu do MR není přihlašovací povinnost.
Cestovní doklad pro občana ČR: Do Maďarska je možno vycestovat na občanský průkaz vydaný po roce 2000.
Více informací o vstupních formalitách do Maďarska
Očkování není povinné. Další informace o zdravotní péči v Maďarsku naleznete na webových stránkách www.mzv.cz.
Hlavní město země má více než 2 milióny obyvatel a je turisticky velmi vyhledávané. Je zde soustředěn průmysl, zahraniční obchod, třetina vnitřního obchodu, je hlavním střediskem politického a hospodářského života. Kultura v Budapešti je doplněna ještě o slavné budapešťské lázně. Nad Budapeští se tyčí několik vrchů, z nichž se naskýtají krásné pohledy na město, stejně jako na Prahu z Petřína nebo ze Žižkova. A podobně jako na Vltavě je i na Dunaji v Budapešti několik ostrovů.
Lázně, koupele, bazény, termální koupaliště a prameny s minerální vodou, to je něco, co najdete v Maďarsku takřka na každém kroku. O všech těchto pramenech Maďaři tvrdí, že jsou léčivé.
Lázně paši Arnauta s radioaktivní vodou, která pomáhá při zánětech kloubů, má prý blahodárný účinek i na nervovou soustavu. Navíc jde o nádherné město s řadou historických unikátů, jedinečných staveb, úpravných uliček, venkovních zahrádek a kaváren či cukráren, kde můžete složit revmatické končetiny.
Velký a hodně známý areál, jsou zde tři termální bazény a velký plavecký bazén, v provozu jsou celý rok. Voda pomáhá při revmatismu a všech onemocněních kloubů, hodně sem také jezdí lidé, kteří mají potíže s lupénkou.
Asi nejznámější maďarské lázně, leží přímo u Balatonu. Ve velikém parku je jezero s radioaktivní vodou, můžete si v něm zaplavat kolem domů postavených na kůlech. Voda má i v zimě teplotu minimálně 28 stupňů, koupat se můžete celoročně. Léčí se tu hlavně kloubní onemocnění a záněty, koupele ale nejsou vhodné pro lidi s nemocným srdcem.
Nejnavštěvovanějším místem v Maďarsku je bezesporu Balaton. Voda v jezeře je v létě příjemně teplá, obvykle mívá kolem 22 stupňů. Jezero není hluboké, má hloubku kolem dvou až tří metrů, takže se můžete ve všech místech potápět až na dno. Hladina je klidná, v létě fouká mírný větřík, jsou zde ideální podmínky pro surfování, jízdu na šlapadle, vodních lyžích nebo jinou podobnou aktivitu.
Třetí největší město Maďarska leží na východním okraji Maďarska poblíž hranice s Rumunskem. Nejzajímavějšími stavbami Debrecenu jsou Velký chrám (maďarsky Nagytemplom) na Kossuthově náměstí, což je největší kalvinistický kostel v Maďarsku, a Debrecenské kolegium. Na průčelí jsou umístěny desky se jmény slavných studentů a uvnitř knihovna s více než 600 000 svazky. V Debrecenu si přijdou na své také milovníci opravdu teplé vody. V rekreačním komplexu s velmi komplikovaným jménem Nagyerdeigyógyfürdö se lze vykoupat v nejteplejší přírodní vodě v celém Maďarsku.
Malé městečko, které leží na soutoku řek Tisy a Bodrogu. Malé velikostí i počtem obyvatel, ale veledůležité svým významem. Vždyť tokajské víno je známé a velmi ceněné už od středověku. Město vzniklo pravděpodobně již v 10. století. Ze stavebních památek jsou tu zříceniny hradu, barokní zámek patřící rodu Rákocziů s krásnou štukovou výzdobou zdí a Rákocziho sklípek.
Gardóny leží u Velenckého jezera, které je mělké a na koupání stejně nevhodné jako Neziderské. Každý rok se tu koná Vodní festival, spojený pochopitelně s dobrým jídlem a pitím, ale také karnevalem a nočními vyjížďkami po jezeře.
Téměř každý slyšel o bitvě u Mohácse, která byla tak důležitá pro české i maďarské dějiny, ale málokdo na tomto místě byl. Vy se můžete podívat na památník krále Ludvíka postavený v místech, kde se v roce 1526 po prohrané bitvě utopil v bažině.
Porovnejte si nabídku zájezdů do MAĎARSKA
Hlavní město: Budapešť
Úřední jazyk: maďarština
Používané jazyky: angličtina, němčina
Časový posun: GMT + 1
Měna: forint
Maďarsko je podobně jako Česká republika středoevropským vnitrozemským státem bez přístupu k moři. Rozkládá se po obou stranách středního toku řeky Dunaje. Rozlohou 93 033 km2 se řadí mezi menší státy, je o málo větší než Česká republika a počet obyvatel má přibližně stejný, kolem 10 miliónů. Pětina lidí z tohoto počtu žije v hlavním městě Budapešti a jejím nejbližším okolí. Země hraničí celkem se sedmi státy, na severu se Slovenskem (nejdelší hranice), na východě s Ukrajinou a Rumunskem, na jihu s Chorvatskem a Srbskem a na západě se Slovinskem a Rakouskem. Krajina je převážně rovinatá, což je ideální pro cykloturistiku, větší hory se vyskytují jenom na severu při hranicích se Slovenskem a na jihu při hranicích s Chorvatskem.
Maďarsko vám poskytne všechny možnosti rekreace, po kterých zatoužíte. Na své si zde ale nepřijdou milovníci slané vody a mořských vln, neboť mořem Maďarsko nedisponuje. Zkrátka přijdou také horolezci a milovníci vysokohorské turistiky a lyžování, protože země je převážně rovinatá a vyšší kopce naleznete jen při hranicích se Slovenskem, kde se také v pohoří Mátra nachází nejvyšší hora Maďarska Kékes (1015 m). Sníh se objevuje jen zřídka a když, tak pouze na pár dní. Všechno ostatní ale v Maďarsku v hojné míře najdete – kulturní i společenské vyžití, koncerty a diskotéky, folkloristické slavnosti, dobré jídlo a pití, zejména skvělá vína, sportovní aktivity (rybaření, koupání a plavání, výborné možnosti cykloturistiky, lety balónem, seskoky padákem i létání na rogalu, windsurfing, jachting a vodní lyže na Balatonu, možnost si zajezdit na koních, pro ty starší například řemeslnické dílny, nostalgické vyjížďky kočárem i starým vláčkem, plavby lodí, živá cikánská muzika, návštěvy zoo a rezervací, a v neposlední řadě i spousta možností vyléčit si některé neduhy ve vyhlášených maďarských lázních.
Maďarská kuchyně se utvářela a nechala ovlivňovat zejména kuchyní bulharskou, slovenskou i rakouskou. Synonymem pro maďarskou kuchyni je paprika jako nezbytné koření do guláše, perkeltu, pro přípravu halaszlé a dalších specialit. Guláš se v různých obměnách z Maďarska rychle rozšířil do všech okolních států - v Maďarsku se termínem “Gulyas“ označují syté polévky na bázi dušeného masa a zeleniny, hojně kořeněné sladkou i pálivou paprikou. Další oblíbenou surovinou maďarské kuchyně je i zelí - plněný zelný list (TÖLTÖTT KÁPOSZTA) patří k maďarským národním pokrmům. V maďarské kuchyni je také velmi oblíbené mleté maso, které se zpracovává k přípravě pokrmů a tvoří také základ vyhlášených maďarských uzenin - Czabajské klobásy, atd. Zajímavou specialitou je i pečivo z tučného kvasnicového těsta – Pagácsa.