Letiště Katovice

Letiště Katovice

Letiště se nachází poblíž obce Pyrzowice, asi 30 km na sever od Katovic. Na letišti jsou dva terminály – A a B; z terminálu A jsou obsluhovány lety mimo schengenský prostor, z terminálu B pak lety v rámci Schengenu. Vzhledem ke své poloze je letiště značně oblíbené i mezi českými turisty. 

Více informací v češtině najdete na webu letiště zde.

Poloha letiště


 

Zvětšit mapu

Doprava na letiště vlastním autem a parkování na letišti se SLEVOU

Doprava vlastním autem bude jistě nejrychlejší a nejpohodlnější. Přemýšlíte, jak se na letiště Katovice dopravit, kde zaparkovat a co Vás to bude stát?

Jak nejlépe se svým vozem na letiště dojet si můžete naplánovat pomocí nástroje Plánovač tras, ty nejdůležitější trasy jsme pro Vás již připravili.

 

Naplánovaná trasa Brno - letiště Katovice 318 km 3 hodiny, 48 minut
Naplánovaná trasa Praha - letiště Katovice 400 km 5 hodin, 43 minut
Naplánovaná trasa Plzeň - letiště Katovice 495 km 6 hodin, 33 minut
Naplánovaná trasa Ostrava - letiště Katovice 144 km 1 hodinu, 58 minut
Naplánovaná trasa Bratislava - letiště Katovice 390 km 4 hodiny, 51 minut    


Výhodou dálnic v Polsku je skutečnost, že jsou zpoplatněny pouze některé dálniční úseky a to způsobem mýtných bran.  Je možno platit v místní měně, americkým dolarem nebo eurem (na frekventovaných úsecích i kreditní kartou). V Polsku jsou tímto způsobem zpoplatněny dálnice A1, A2 a A4 přičemž ceny se liší dle velikosti respektive hmotnosti automobilu.


Letiště Katovice nabízí možnost zaparkování vozidla na parkovištích před terminály letiště, parkoviště P1, P2 a P3 nabízejí celkem asi 2 500 míst. Parkoviště P3 je hlídané, má 200 parkovacích míst a nachází se zhruba 20m od budovy hlavního terminálu. Výhodné parkování nabízejí zóny P1 a P3, kde probíhá akce „Létám z Katovic“ – díky tomuto programu lze získat slevu z parkovného ve výši až 90%.

Ceny na parkovišti P1 (nehlídané)
  • V rámci programu „Létám z Katovic“ je cestujícím s českou nebo slovenskou SPZ, parkujícímu na P1 min. 2 a více dní, poskytnuta sleva na parkování při platbě v hotovosti ! Aktuální infrormace o výši slevy najdete na webových stránkách Letiště Katowice
  • Akce „Létám z Katovic“ platí i pro toto hlídané parkoviště, sleva, kterou letiště poskytuje. Aktuální infrormace o výši slevy najdete na webových stránkách Letiště Katowice
 
Vyberte si zájezd z naší nabídky a získejte slevu na parkování svého vozu! Rádi Vám budeme při organizaci Vašeho parkování asistovat!

Doprava na letiště ZDARMA

Zajistíme vám k vybraným zájezdům dopravu na letiště autobusy RegioJet ZDARMA

Parkování na letišti ZDARMA

K vybraným zájezdům získáte parkování na letišti ZDARMA nebo za zvýhodněnou cenu

Ani o korunu navíc

Zde nakupujete za stejné ceny i se stejnými výhodami jako v CK